CHP İZMİR 8 MART’TA ŞEHİT ANNELERİNİ UNUTMADI  
08.03.2020
4335
Yazı Boyutu: A- A+

ŞEHİT ANNELERİ UNUTULMADI

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Yönetim Kurulunun kadın başkan yardımcıları, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Şehit annelerini unutmadı. CHP İzmir’in kadın yöneticileri 8 Mart Kadınlar gününde İzmirli  şehitlerin annelerini ziyaret etti.

Şehit annelerine ziyaretler CHP İzmir’in Kadın Başkan Yardımcıları Yasemin Menokan, İpek Onbaşıoğlu, Aygül Eryılmaz ve İl Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı tarafından gerçekleştirildi. Ziyaretler sırasıyla 1989 yılında, Siirt de vatani görevini yaparken şehit düşen Jandarma Er Mehmet Kahraman ve 1994 yılında Diyarbakır’da vatani görevini yaparken şehit düşen Tankçı Er Serkan Görücü’nün evlerine gerçekleştirildi.

Bayraklı’da oturan şehit Mehmet Kahraman’ın annesi Sabahat Kahraman ve şehit Serkan Görücü’nün yine Bayraklı’da oturan annesi Bahar Görücü’yü evlerinde ziyaret ederek, kadınlar gününü kutlayan CHP’ İzmir’in kadın yöneticilerini evlerinde ağırlayan şehit anneleri, ziyaretleri için CHP İzmir il başkan yardımcılarına teşekkür ederek, ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Ziyaretlerle ilgili konuşan CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı İpek Onbaşıoğlu da şunları dile getirdi.

Bu ülkenin kurulmasında olduğu gibi, cumhuriyetin korunması ve bu vatan için gözünü kırpmadan şehit olan evlatlarımızın yetiştirilmesinde de en büyük sorumluluk kadınlara ait. Bu sorumluluğu büyük fedakarlıklarla yerine getiren, büyük acılar yaşayan şehit annelerimizi 8 Mart’ta bir kez daha ziyaret ederek,kadınların gününde yanlarında olmak istedik. Bizleri evlerine kabul ettikleri ve sıcak karşılamaları için şehitlerimizin annelerine çok teşekkür ediyoruz. Onların yanında olmaya ve sık sık ziyaret etmeye devam edeceğiz.

 

 

 

CHPnet

SİTELERİ