CHP Konak aziz şehitlerimizi lokma dökerek andı  
05.03.2021
87
Yazı Boyutu: A- A+


 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak İlçe Başkanlığı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimiz için hayır lokması döktürdü. 

CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu etkinlik kapsamında konuşma yaptı. 


Başkan Çağrı Gruşçu konuşmasında şunları söyledi:

 Şehitlerimiz bizim kutsalımızdır. Ülkemizin topraklarının her bir karışında aziz şehitlerimizin kanı var. Al bayrağımızı alçaklara uğratmayan ancak ülkemize kasteden alçaklara canıyla bedel ödeyerek ders veren, yedi düvele korku salan Türk Ordusunun her bir askeri, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canla başla mücadele etmektedir. Biz de bu anlayışla, milli birliğimiz ve bütünlüğümüz için mücadele etmeye devam edeceğiz.

 

Şunu çok iyi bileceğiz. Şehitlik ve gazilik her türlü siyasi hesabın üstündedir, öyle olmalıdır. Vatanımız için canını veren her şehit, canını vermeyi göze alan her gazimiz milletimizin ortak değeridir. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak hiç kimsenin bu değerlerimiz arasında ayrımcılık yapmasına müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Eli kanlı hainlere, ülkemize kasteden gözü dönmüş terör örgütlerine imkan vermeyen, yedi düvele korku salan Mehmetçiğimizin her daim yanında olacağız. Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz ülkemize kasteden hainlere fırsat verenlerin hep karşısında olduk. Partimizin her kademesinde görev yapan kim varsa terörü ve terör örgütlerini hep lanetledik, lanetlemeye devam edeceğiz. Milli değerlerimiz için hep bir arada durduk, durmaya devam edeceğiz. Kim bundan kendine siyasi malzeme oluşturup nemalanmaya çalışıyorsa şunu bilsin ki, ona buradan bir fırsat yoktur.

 

Rabbim, devletimizin dirliği, vatanı, milleti ve al bayrağı için, hepsinden önemlisi canından aziz bildiği mukaddes değerleri için toprağa düşmüş tüm şehitlerimizin şefaatini üzerimizden eksik etmesin. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bugüne kadar vatan için canını veren tüm aziz şehitlerimizin ruhları şad, makamları cennet-i âlânın başköşesi olsun.

 

Şehitlerimizin aileleri de bizim kutsal emanetlerimizdir. Biz, her fırsatta şehit ailelerimizi ziyaret ediyor, onlarla bir araya geliyoruz. Gerek ev ziyaretlerinde, gerek telefon görüşmelerimizde, gerekse bu tür etkinliklerde hep şehit yakınlarımızın metanetlerine şahit oluyoruz. Tüm şehit ailelerimize minnettarlığımızı ifade ediyorum. Rabbim şehit yakınlarımıza sabrı cemil ihsan eylesin.

 

Şehitlerimizin geride bıraktığı yakınlarıyla birlikte özellikle yetimleri ve öksüzleri bize emanettir. İnşallah milletçe bu emanetlere sahip çıkacak, biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak şehitlerimizin ruhlarını asla muazzep etmeyecek, gazilerimizi asla yalnız bırakmayacağız.

 

Bu düşünceyi ortaya koymak adına bugün bizi yalnız bırakmayan Aziz şehitlerimiz için hayır lokmamıza katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, CHP İzmir Milletvekilleri Atilla Sertel, Tacettin Bayır, Kani Beko, CHP’li il ve ilçe yöneticileri, Millet İttikamızın üyeleri olan İYİ Parti Konak İlçe Başkanı Coşkun Tatar ve Saadet Partisi Konak İlçe Başkanı Rıfat Yıldırım, Deva Partisi ile Gelecek Partisi İl Başkanı Hakan Yazar ve yönetimine teşekkür ederim.

 

CHPnet

SİTELERİ